PZT - CMT 8:00 - 18:00
Balkon ve Merdivenlere Korkuluk Güvenliği

Balkon ve Merdivenlere Korkuluk Güvenliği

Günümüz yapılarının hem güvenliği, hem de estetiği açısından küpeşte sistemi olarak da bilinen korkuluk sistemlerinin önemli bir yeri vardır. Ev dekorasyonunun önemli bir öğesi olarak da görülmekte olan korkuluk modelleri; balkon , pencere , merdiven gibi bölmelerde kullanıldığı gibi Fransız cam önlerinde, havuz kenarlarında ve bahçe alanlarında kullanılmaktadır. Farklı renk, farklı üretim malzemesi seçenekleriyle yapı güvenliğinde özellikle merdiven korkuluğu ile balkon korkuluğu modellerinin dikkatle seçilmesi önem taşımaktadır. Özellikle hem iç hem de dış mekanlarda tercih edilmekte olan alüminyum korkuluk modelleri, uygulama yerinde daha estetik bir duruşun yapınız için ortaya konulmasını sağlayacaktır. Mekanlarınıza estetik bir görünüm vermek istiyorsanız, merdiven korkuluk modellerinde ve balkon korkuluk modellerinde, Alumür Alüminyum ve Krom Korkuluk Cam Balkon Sistemleri ile çalışmayı tercih etmelisiniz.

Korkuluk Güvenliği

Balkon veya Merdiven Korkuluğu Avantajları

  • Her şeyden önce balkon korkuluğu veya merdiven korkuluğu ile uygulama yapılacak olan alanda güvenilir bir alan oluşturulur. Doğru malzeme ve doğru montaj çalışması ile bu alanların kullanımı çok daha emniyetli hale gelmektedir.
  • Binaların estetik görünüme katkı verecek birçok balkon ve merdiven korkuluk modeli bulunmaktadır. Özellikle çok katlı dubleks, tripleks tarzı evlerin merdiven veya balkon korkulukları sayesinde çok farklı bir hava elde edilebilmektedir. Hem iç hem dış mekanda kullanılan korkuluk modelleri ile daha gösterişli ve şık yapılar ortaya çıkarılabilmektedir.
  • İster iç alanda ister dış ortamda kullanın, balkon ve merdiven korkuluğu modellerinde doğru malzeme seçimiyle uzun süre bakım gereksinimi olmadan kullanım olanağı yakalanmaktadır.
  • Hafif malzemeden imalatı yapılmakta olan korkuluklar, uygulama noktalarına zarar vermez. Uzman desteği ile gerçekleşen montaj çalışmalarıyla, uygulama noktalarına zarar vermeden uzun yıllar hasar görmeden kullanım imkanı elde edilir.
  • Geri dönüşümü mümkün olan balkon korkuluğu veya merdiven korkuluğu ürünleri, doğaya dost bir yapıdadır. Paslanma sorunu yaşamadan uzun yıllar kullanılabilen bu ürünler, çevre dostudur.

Balkon Korkuluğu ile Gelen Güven

Özellikle şehir merkezinde konutu olanlar için, balkon alanı ayrı bir kaçış noktası olabilmektedir. Hele keyifli anlar geçirebileceğiniz bir teras sahibi iseniz, çok daha şanslısınız. Ancak bu alanların güvenliğine gereken önemi vermezseniz, yüksekliği hayli fazla alan bu bölgeler ölümcül riskler içerebilir. Bu nedenle balkon korkuluğu kullanarak gerekli önlemleri, bu alanda sağlamalısınız. Hem güvenliği sağlamak hem de balkon alanının görünümünü iyileştirmek adına, balkon korkuluğu çözümüne yönelmeniz gerekir.

Yapılacak olan balkon korkuluğu, evinizin hem dış cephe estetiğini hem de balkon keyfinizi etkileyecek olan önemli bir etkendir. Balkon dekorasyonunu yenilemek istiyorsanız, doğru malzeme ile üretilmiş olan ve istenilen tasarıma sahip olan balkon korkuluğu modeli seçerek hem tüm balkonunuzun görünümünü hem de yapınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Bütçe ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak alüminyum, krom, paslanmaz çelik, cam balkon korkuluğu modellerine yönelebilirsiniz. Alumür Alüminyum ve Krom Korkuluk Cam Balkon Sistemleri tüm balkon korkuluğu modellerinde doğru malzemeyle üretilmiş olan ve balkon alanlarınızda güvenliği ön planda tutarak tasarlanan seçeneklere ulaşmanızda en önemli yardımcıdır.

İzmir cam balkon merviden korkuluğu fiyatları için whatsapp hattımıza ulaşabilirsiniz.